0

Płaszcz skórzany – inwestycja w dobry styl

W życiu każdej i każdego z nas są takie momenty, kiedy musimy prezentować się bez zarzutu. Ważne biznesowe spotkania czy formalne imprezy – każdej z tych okoliczności towarzyszy obawa o to, co na siebie włożyć, aby wyglądać odpowiednio, ale też komfortowo. Są jednak takie elementy garderoby, które zawsze prezentują się dobrze, bez względu na porę doku, pogodę czy okoliczność. Do tego typu odzieży zdecydowanie należą wykonane ze skóry okrycia wierzchnie.

Skórzany płaszcz czy marynarka nie należą do tego typu odzieży, która będzie odpowiadała każdemu. Prezentują one unikatowy rodzaj estetyki, który uderza w konkretne gusta. Dla jednych osób płaszcz ze skóry będzie wyznacznikiem stylu, inne z kolei będą preferować innego typu odzienie. Nic zresztą dziwnego – tak to w modzie bywa. Trzeba jednak pamiętać, że skórzany płaszcz w towarzystwie odpowiednich dodatków może stać się prawdziwą perełką. Warto więc podjąć się wyzwania i spróbować stworzyć niepowtarzalną stylizację z tego typu skórzaną odzieżą.

Zaczynając od samego płaszcza, pamiętajmy, że na różnego typu sylwetkach, dany krój może prezentować się zupełnie inaczej. Kluczem do sukcesu jest rozpoznanie, jaki fason będzie najbardziej korzystny. Warto zacząć od długości. Zalecanym modelem dla osób niskich są płaszcze przed lub do kolana, gdyż dłuższe mogą optycznie skracać sylwetkę. Osoby wyższe mogą pozwolić sobie na dłuższe fasony, sięgające nawet do kostki. Następnie warto zastanowić się, czy są takie części ciała, które chcemy zamaskować, a które bardziej uwydatnić. Jeśli posiadasz szerokie ramiona lub spory biust, warto dobierać takie fasony, które zrównoważą dysproporcję pomiędzy górą a dołem. Doskonale sprawdzą się jednorzędowe płaszcze, które nie uwydatniają górnej części sylwetki. Dobrze, aby jednocześnie były to modele rozkloszowane, gdyż wtedy przywracamy sylwetce odpowiednie proporcje.

Skórzana marynarka

Skórzany płaszcz

Odwrotna sytuacja, czyli szerokie biodra z wąskimi ramionami lub małym biustem, wymaga kierowania się tymi samymi zasadami. Oznacza to, że najlepiej byłoby wybierać płaszcz prosty u dołu, lecz rozbudowany u góry. Doskonałe będą fasony z szerokimi kołnierzami, zwracającymi uwagę. Dobrym rozwiązaniem będzie też postawienie na dodatki, takie jak kominy czy szale.

Skórzany płaszcz

Skórzany płaszcz

Osoby, które mogą pochwalić się sylwetką idealną, mogą również pozwolić sobie na dowolny fason płaszcza. Jeśli posiadasz więc doskonałą talię – podkreśl ją paskiem!

Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o skórzane marynarki. Kierujemy się tymi samymi wytycznymi, aby osiągnąć upragniony efekt. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dużą rolę odgrywają również wszelkie akcesoria, dlatego przy ich wyborze warto kierować się nie tylko jednosezonowymi trendami, lecz ponadczasową estetyką. Tego typu skórzana galanteria i dodatki posłużą znacznie dłużej, a przy okazji sprawdzą się w większej ilości stylizacji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *