0

Skórzane dodatki w stylu vintage

ETYMOLOGIA SŁOWA VINTAGE

Styl vintage w ciągu kilku ostatnich sezonów ewoluował do postaci jednego z najbardziej gorących trendów modowych. Etymologia tego słowa odnosi się do branży winiarskiej, a sam zwrot oznacza wino wytworzone z jednego rodzaju winorośli w konkretnym sezonie. Taki sposób oznaczania wyjątkowej spójności danego gatunku, a nawet roczniku wina, szybko zostało wchłonięte nie tylko przez sztukę, czy kulturę, ale także przez modę.

STYL VINTAGE DZISIAJ

Obecnie określanie czegoś mianem vintage w modzie, odnosi się do rzeczy pochodzących z poprzedniej epoki, tj. do czegoś staromodnego, co jednak wyróżnia się niebywałym stylem oraz dobrą jakością. Innymi słowy, jest to inspirowanie się przeszłością w swoich stylizacjach. Niekoniecznie muszą to być całe zestawy ubraniowe, lecz nawet małe dodatki, które ostatecznie decydują o charakterze całego looku. Jednakże z tym stylem należy uważać, bowiem łatwo jest przekroczyć granicę dobrego smaku, sprawiając, że zestawienie będzie wyglądało niemodnie i kiczowato. Kluczem do sukcesu jest więc umiejętne łączenie stylów, tak aby w sukience z lat 40-tych wyglądać modnie, a jednocześnie wyróżniać się z tłumu.

JAK TWORZYĆ STYLIZACJE W STYLU VINTAGE

Istnieją dwa sposoby tworzenia zestawień w stylu vintage. Pierwszy polega na ubieraniu odzieży oryginalnie pochodzącej z ubiegłych lat, drugi zaś dotyczy zakładania całkiem nowych rzeczy, które są tylko stylizowane na stare. Ważne jest natomiast, by ubrania te posiadały wysoką jakość, tj. były wykonane z dobrych, wręcz szlachetnych materiałów. W przeciwnym razie, będą to tylko słabe podróbki stylu vintage, dostrzegalne gołym okiem.

Dobry look w stylu vintage, można stworzyć zakładając konkretny staromodny element odzieżowy, ale także zestawiając z nowoczesnymi ubraniami staromodne dodatki. Można rzec, że drugi sposób jest zdecydowanie łatwiejszy i często przynoszący lepsze efekty. Jako, że cechą wyróżniającą styl vintage jest najwyższa klasa wykonania, warto jest dobierać do swoich zestawień akcesoria skórzane, które obronią się same.

SKÓRZANE DODATKI, KTÓRE MOŻESZ WYKORZYSTAĆ DO STYLIZACJI VINTAGE

Jeżeli nowoczesny look pragniesz nieco podrasować, aby swoim charakterem przypominał styl vintage, wystarczy, że dobierzesz do niego skórzane akcesoria, które oryginalnie mają już swoje lata, bądź są stylizowane na stare.

Idealnie nadają się do tego następujące dodatki ze skóry:

  • skórzane buty (mogą to być sandały, botki, czy też koturny);

  • skórzany plecak;

  • skórzany pasek przewiązany w pasie;

  • rzemyki przewiązane na nadgarstkach lub głowie;

  • skórzana saszetka;

  • skórzana torebka;

  • skórzane nakrycia głowy (kapelusze, kaszkiety itp.);

  • skórzana kurtka (ramoneska).

Jeżeli nauczysz się dobierać wyżej wymienione akcesoria, łącząc je ze sobą w dowolnych korelacjach, z pewnością opanujesz styl vintage do perfekcji. Tym samym zobaczysz, że nie potrzebujesz szukać sukienek, czy innych elementów garderoby z dawnych lat, aby móc zaprezentować się w najmodniejszym stylu sezonu.

INSPIRACJE ZDJĘCIOWE SKÓRZANYCH DODATKÓW W STYLU VINTAGE

 

saszetka skórzana

saszetka skórzana

plecak vintage

plecak vintage

torebka skórzana

torebka skórzana

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *