0

Płaszcze – trendy na sezon jesień-zima 2015/2016

Mamy obecnie pełnię lata, co dla wielu z nas oznacza totalne przeorganizowanie garderoby. Zamknęliśmy szczelnie w szafie wszystko to, co chociażby odrobinę przypominało nam o przenikliwych mrozach i zachmurzonym niebie, czyli płaszcz, kożuch i zimową kurtkę. Są jednak takie osoby, które już od dawna planują, jak ożywić szare ulice i sprawić, aby tegoroczny sezon zimowy był nieco przyjemniejszy. Właśnie tak – mam tu na myśli projektantów mody!

Każdy sezon, to wielkie wyzwanie dla światowych domów mody, a te kilka miesięcy, które dzielą jedną kolekcję od drugiej, są dla nich niczym sekunda. Należy bowiem cały czas trzymać rękę na pulsie, aby dorównać tempa szybko zmieniającym się trendom. Pamiętajmy jednak, że moda kołem się toczy, a wiele projektów korzysta z wypracowanej już estetyki i ponadczasowych trendów. Część kolekcji okazuje się więc niezwykle modna w danym sezonie, pozostając jednak wciąż symbolem elegancji i szyku przez wiele lat. Do takich elementów garderoby zdecydowanie należy płaszcz.

Najnowsze kolekcje na sezon jesień-zima 2015/2016 obfitują w stylizacje z płaszczem w roli głównej. Można powiedzieć, że będzie to must-have tej jesieni lub nawet zimy. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej, jakie fasony będą prezentowały się najlepiej na ulicach miasta


Płaszcz

Max Mara, Fall 2015 Ready-to-Wear, Źródło: http://style.com

Płaszcz

Max Mara, Fall 2015 Ready-to-Wear, Źródło: http://style.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tegoroczny sezon jesień-zima będzie ukłonem w stronę wszystkich miękkich i puchatych tkanin, które ogrzeją nas w chłodne dni. Chodzi tutaj o wszelkie zamsze i futerka. Zdecydowanie będą one hitem, nie tylko za sprawą nietuzinkowego wyglądu, ale również funkcjonalności. A jak wiadomo, najlepsze połączenia, to takie, które się wzajemnie uzupełniają. Z tego powodu wszelkie miękkie tkaniny wyglądać będą niezwykle, zestawione z gładką skórą, która również będzie miała znaczący wkład w tegoroczne kolekcje. Idealnie sprawdzą się więc wszelkie płaszcze, które powstały z kombinacji dwóch materiałów, ale również takie, które wykonane są z jednego gatunku tworzywa, jak na przykład płaszcze ze skóry. Mile widziane będą również printy i wszelkie wariacje, takie jak frędzle nawiązujące do popularnego w tym sezonie stylu boho.

Mnogość fasonów płaszczy, jakie pojawiają się na wybiegach w tegorocznych kolekcjach jesienno-zimowych, sprawia, że każdy może dobrać krój odpowiednio dopasowany do swojej sylwetki. Wariacji jest bowiem mnóstwo – począwszy od długości i szerokości, a skończywszy na wymyślnych kształtach i kolorach. Ostatecznie królować będą jednak proste formy, jak na przykład znany trapezowy krój. Projektanci znów czerpią inspiracje z lat 60 i 70., dlatego też wszelkie fasony pudełkowe o geometrycznym kształcie będą prezentowały się tej jesieni wyjątkowo. Ciekawą i modną wersją okrycia będą również w tym sezonie długie kamizelki, które w nietypowy sposób można urozmaicić, przykładowo przewiązując je paskiem w talii.

Nadchodząca zima zapowiada się niezwykle ciekawie, jeśli chodzi o modowe inspiracje. Kolekcje, jakimi uraczyli nas projektanci, nacechowane są licznymi sprzecznościami. Przylegające skórzane płaszcze i ogromne formy, jednolity kolor i psychodeliczne printy. Niesamowity wybór na jesienno-zimową porę roku, w którym z pewnością każda Kobieta znajdzie coś dla siebie.


Płaszcz

The Row, Fall 2015 Ready-to-Wear, Źródło: http://style.com

Płaszcz

The Row, Fall 2015 Ready-to-Wear, Źródło: http://style.com

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *